top of page

Jak korzystać

z KAATSU?

Cory_Tina.jpg

Porady dr. Cory i Tiny

Jak poprawnie zakładać opaski KAATSU?

Wprowadzenie i podsumowanie

Ćwiczenia dla początkujących

Ćwiczenia dla średniozaawansowanych

Ćwiczenia dla zaawansowanych

Ćwiczenia specjalistyczne (np. w samochodzie)

Support

PIERWSZE KROKI Z KAATSU

Dopiero zaczynasz swoją podróż KAATSU?
Przeczytaj ten paragraf, aby zapoznać się z obszernym wprowadzeniem i omówieniem krok po kroku.

1. WYBIERZ MODEL KAATSU
 

Wybierz model (B2 lub C4), który jest odpowiedni dla Ciebie, Twojej rodziny, zespołu, szkoły, plutonu, kliniki lub firmy. Oprzyj swoją decyzję na tym, kto będzie używał KAATSU, kiedy, gdzie, jak często iz jakich powodów.
 

B2 jest idealne dla osoby, rodziny lub małej grupy osób o podobnych poglądach, które mają wspólne cele (np. drużyna sportowa lub pluton wojskowy), które lubią dzielić się swoimi danymi użytkowymi i wykorzystywać KAATSU w wielu różnych ruchach.
 

C4 jest idealne dla osoby, rodziny lub większej grupy podobnie myślących osób o wspólnych celach, które często używają tego samego sprzętu w domu, mieszkaniu, szkole, na zewnątrz lub w biurze lub szkole.
 

M3 jest idealny do kliniki, uniwersytetu lub bazy wojskowej, gdzie wiele osób będzie używać KAATSU do rehabilitacji i powrotu do zdrowia.

laurel.jpg.webp

2. OKREŚL SWÓJ ROZMIAR OPASKI


Właściwy rozmiar jest niezbędny do optymalizacji wykorzystania i wyników KAATSU.

Zmierz obwód ramienia i górnej części nogi w calach lub centymetrach.


Wybierz rozmiar opaski zgodnie ze skalą opaski KAATSU.

Twój rozmiar opaski na ramię i nogę może się różnić i nie jest związany z twoimi rozmiarami odzieży.

Zasady, bezpieczeństwo i zastosowania związane z używaniem KAATSU ze wszystkimi modelami i zespołami są takie same. Różnią się tylko współczynniki kształtu i rozmiary pasków.

users.jpg.webp

3. PRZESTRZEGAJ PROTOKOŁÓW KAATSU

Czy używasz go w celu uzyskania wyników sportowych, rehabilitacji po urazie lub operacji, powrotu do zdrowia po energicznych ćwiczeniach lub zawodach lub optymalizacji zdrowej długowieczności?

Jeśli chodzi o wyniki sportowe, czy jesteś zainteresowany poprawą szybkości, wytrzymałości, siły, równowagi lub zwinności?

Jeśli w celu rehabilitacji, uszkodziłeś kość, mięsień, tkankę łączną lub mózg?

Jeśli chodzi o regenerację, czy chcesz zregenerować się po zmianie strefy czasowej, zmęczeniu podróżą, ciężkiej pracy lub zawodach sportowych?

Jeśli dla zdrowej długowieczności, jak bardzo jesteś zajęty? Ile czasu możesz poświęcić na poprawę krążenia i gospodarki hormonalnej?

old_swimmer.jpg.webp

4. PRAWIDŁOWO UŻYWAJ SPRZĘTU

Zawsze zaczynaj od ustawienia niskiego ciśnienia SKU.


Zawsze bądź dobrze nawodniony przed i podczas KAATSU.


Zawsze zaczynaj od ramion, a następnie przejdź do nóg. Nigdy nie używaj jednocześnie opasek na ręce i nogi.


Użyj określonego jednoramiennego KAATSU lub standardowego dwuramiennego KAATSU.


Jeśli korzystasz z B2, udostępniaj dane o użytkowaniu pracownikom służby zdrowia, trenerom, kolegom z drużyny, rodzinie lub przyjaciołom.

runner.jpg.webp

✔ Zawsze dobrze nawadniaj się przed i podczas każdej sesji KAATSU.

✔ Zawsze najpierw używaj trybu KAATSU Cycle.
Używaj trybu stałego KAATSU tylko do określonych celów treningowych lub rehabilitacyjnych.

✔ Umieść opaski KAATSU AirBand tylko na ramionach
i nogach. Noś opaski KAATSU AirBand na ubraniu.

✔ Natychmiast zatrzymaj i zdejmij AirBands KAATSU, jeśli czujesz, że coś jest nie tak lub odczuwasz niezwykły dyskomfort, zawroty głowy lub lepkość dłoni, lub jeśli masz nietypowy ból po jednej lub drugiej stronie.

✔ Używaj lekkich ciężarów - lub nawet bez oporu - lub wykonuj ćwiczenia z masą ciała z KAATSU. Nigdy nie podnoś umiarkowanych lub ciężkich ciężarów ani oporu z założonymi opaskami powietrznymi KAATSU.

✕ Nie używaj jednocześnie pasków powietrznych KAATSU na ramionach i nogach.

✕ Nie trenuj w trybie KAATSU Constant (tj. Ciągły nacisk
z napompowanymi opaskami) przez ponad 10 minut na ramionach lub nogach.

✕ Nie trenuj z KAATSU, jeśli jesteś w ciąży, jesteś w trakcie leczenia, masz raka, nadciśnienie, zerwania mięśni lub jakiekolwiek ostre choroby bez uprzedniej zgody lekarza
i konsultacji z KAATSU.

✕ Nie trenuj z  KAATSU, jeśli przechodzisz rehabilitację kardiologiczną lub masz rozrusznik serca.
Nie trenuj z  KAATSU, jeśli masz lub miałeś którykolwiek
z następujących stanów: migotanie przedsionków, ostry zawał mięśnia sercowego, niestabilna dusznica bolesna lub jakikolwiek poważny przypadek niewydolności serca.

✕ Nie używaj trybu stałego KAATSU, jeśli masz więcej niż 60 lat, jesteś osłabiony z powodu siedzącego trybu życia lub długotrwałej choroby lub urazu lub ze znaczną nadwagą.
Nie kontynuuj, jeśli Twoja skóra zmieni kolor na biały, niebieski lub szary. Oznacza to, że opaski KAATSU AirBand są umieszczone zbyt ciasno lub zbyt długo lub mają nieodpowiednią szczelność, jeśli znajdujesz się na dużej wysokości. Natychmiast zdejmij AirBands KAATSU, jeśli twoje ręce lub nogi wydają się być bardziej białe, niebieskie lub szare niż zwykle.

3-PUNKTOWE ĆWICZENIA NA RĘCE I NOGI

Poniżej znajdują się proste ćwiczenia, które służą jako rozgrzewka i stanowią podstawę treningu KAATSU.

3-punktowe ćwiczenia KAATSU są podstawową częścią standardowego protokołu KAATSU zarówno dla rąk, jak i nóg.

Dr Yoshiaki Sato, wynalazca KAATSU w 1966 roku, po raz pierwszy ustanowił 3-punktowe ćwiczenia KAATSU w latach 70.
Te proste ćwiczenia zostały wykonane bezpiecznie i skutecznie podczas milionów indywidualnych sesji KAATSU wśród osób w każdym wieku i o różnych umiejętnościach z niezliczonymi schorzeniami fizycznymi lub dolegliwościami.

Ćwiczenia 3-punktowe KAATSU można wykonywać za pomocą dowolnego kontrolera KAATSU. Można je wykonywać, gdy użytkownik jest podłączony (połączony) lub nieuwiązany (rozłączony) z jednostkami.

3_point.jpg.webp

ĆWICZENIA 3-PUNKTOWE KAATSU NA RĘCE
 

3-punktowe ćwiczenia KAATSU na ramiona obejmują zaciskanie dłoni, ugięcia bicepsów i rozciąganie tricepsów. Każdą serię ćwiczeń należy wykonać 3-4 razy, z maksymalnie 20-sekundową przerwą między seriami. W idealnym przypadku liczba powtórzeń każdego ćwiczenia zmniejsza się, zanim użytkownik dojdzie do niewydolności mięśniowej lub technicznej*
(lub zmęczenia).

Oznacza to, że idealna seria to 25-30 powtórzeń w serii nr 1, 10-15 powtórzeń w serii nr 2 i 5-10 powtórzeń w serii nr 3.
Nawet jeśli tylko 1-2 powtórzenia zostaną wykonane w ostatnim zestawie, ten sygnał niepowodzenia wysyłany do ośrodkowego układu nerwowego jest jednym z celów KAATSU.

Screen_Shot_2023-06-14_at_10.04.51_PM_720x.png.webp
Screen_Shot_2023-06-14_at_10.04.40_PM_540x.png.webp
Screen_Shot_2023-06-14_at_10.05.04_PM_720x.png.webp

ĆWICZENIA 3-PUNKTOWE KAATSU NA NOGI

3-punktowe ćwiczenia KAATSU na nogi są zdefiniowane jako standardowe lub zaawansowane.

Standardowe 3-punktowe ćwiczenia KAATSU na nogi obejmują uginanie palców u stóp (podwijanie), unoszenie palców u stóp i unoszenie pięty. Wszystkie te czynności są wykonywane, gdy użytkownik siedzi wygodnie w dobrej pozycji na krześle. Ogólnie rzecz biorąc, są one preferowane dla osób starszych lub mniej sprawnych lub dopiero rozpoczynających program ćwiczeń lub KAATSU.

Zaawansowane 3-punktowe ćwiczenia KAATSU na nogi są alternatywnie stosowane przez osoby bardziej sprawne lub aktywne lub osoby z większym doświadczeniem w KAATSU. Te 3 podstawowe ćwiczenia obejmują unoszenie pięt, uginanie nóg i przysiady. Unoszenie pięty można wykonywać w pozycji siedzącej lub stojącej. Uginanie nóg można wykonywać stojąc i trzymając się krzesła lub balansując na ścianie. Przysiady (lub „dotykanie krzesła”) można wykonywać, zginając kolana, aby dotknąć krzesła, a następnie wyskakując z powrotem.

Idealnie, przysiady są „non-lock” (częściowe wyprostowanie), tak aby mięśnie były stale zaangażowane i nie było odpoczynku. Spowoduje to szybsze nagromadzenie zmęczenia i kwasu mlekowego.

Każdą serię ćwiczeń należy wykonać 3-4 razy, zachowując maksymalnie 20-sekundowe przerwy między seriami. W idealnym przypadku liczba powtórzeń każdego ćwiczenia zmniejsza się, zanim użytkownik dojdzie do niewydolności mięśniowej lub technicznej (lub zmęczenia).

Oznacza to, że idealna seria to 25-30 powtórzeń w serii nr 1, 10-15 powtórzeń w serii nr 2 i 5-10 powtórzeń w serii nr 3. Nawet jeśli tylko 1-2 powtórzenia zostaną wykonane w ostatnim zestawie, ten sygnał niepowodzenia wysyłany do ośrodkowego układu nerwowego jest jednym z celów KAATSU.

Screen_Shot_2023-06-14_at_9.59.34_PM_720x.png.webp
Screen_Shot_2023-06-14_at_10.00.50_PM_720x.png.webp
Screen_Shot_2023-06-14_at_10.02.14_PM_720x.png.webp
bottom of page