top of page

Dlaczego KAATSU

jest dla każdego, w każdym miejscu, czasie i sytuacji

why_kaatsu_splash-2.jpg

Dlaczego KAATSU?

KAATSU® był pionierem w powstającej dziedzinie BFR (Blood Flow Restriction) i pozostaje jego złotym standardem. KAATSU to wiodąca na świecie metoda BFR, wyposażona w najbardziej precyzyjną technologię w branży, umożliwiającą wielorakie korzyści dla użytkowników w każdym wieku i o różnym poziomie zdolności fizycznych. Oferuje unikalne, dostosowywalne tryby KAATSU - Cykl i Stały. Niezależnie od tego, czy Twoim celem jest poprawa kondycji fizycznej, znaczące skrócenie czasu regeneracji czy szybsza rehabilitacja po urazie, KAATSU może pomóc Ci osiągnąć te cele. Sprzęt KAATSU można używać w dowolnym miejscu i czasie, zapewniając niezrównaną wygodę dla osób z różnych środowisk życia.

 

Ilustracja doktora Vinksa przedstawiająca sposób w jaki wynalazca KAATSU, dr Yoshiaki Sato postrzega ludzkie ciało  –   poprzez układ naczyniowy, a w szczególności układ naczyń włosowatych.

Tryb KAATSU CYCLE:

CZYM JEST?

Tryb cykli KAATSU to zautomatyzowana, powtarzalna sekwencja nacisku, która umożliwia użytkownikom dostosowanie zarówno czasu trwania, jak i dokładnej ilości nacisku. W tym trybie pneumatyczne opaski wywierają powtarzające się i progresywne okresy ucisku i rozluźniania na Twoich ramionach lub nogach. Ta charakterystyczna, opatentowana cecha KAATSU maksymalizuje bezpieczeństwo i skuteczność dla wszystkich użytkowników i celów, nawet podczas biernego użytkowania.

KIEDY GO UŻYWAĆ?

Tryb KAATSU Cycle można stosować podczas ćwiczeń, czynności domowych lub w czasie odpoczynku, gdziekolwiek i kiedykolwiek. Tryb Cycle jest korzystny podczas rozgrzewki, regeneracji po intensywnym wysiłku, rehabilitacji po urazach i we wszystkich aspektach osiągnięcia wysokiej wydajności sportowej.

Tryb KAATSU CONSTANT:

 

CZYM JEST?

Wykorzystuje trwały nacisk w opaskach pneumatycznych KAATSU, który może być ustawiony na wcześniej określony lub dostosowany poziom ciśnienia. Tryb KAATSU Constant był pionierem w treningu BFR (Blood Flow Restriction), w którym utrzymywany nacisk na ramionach lub nogach prowadzi do efektów ogólnoustrojowych w całym ciele. KAATSU został przetestowany na ponad 7 000 pacjentach rehabilitacji kardiologicznej pod kierunkiem kardiologów w Szpitalach Uniwersytetu w Tokio przez okres 10 lat, co wykazało znaczenie bezpiecznej modyfikacji przepływu krwi żylnego i unikania zamknięcia przepływu krwi tętniczej.

KIEDY GO UŻYWAĆ?

Tryb KAATSU Constant jest zwykle stosowany podczas intensywnych treningów, bardziej złożonych ruchów sportowych lub jako część programu rehabilitacji, w tym terapii wodnej (aqua therapy).

Regeneracja 

Zmęczenie mięśni, stan zapalny i bolesność mogą się
od tego, czy właśnie skończyłeś ciężki trening,
czy wysiadłeś z długiego lotu.

 

Powrót do zdrowia jest kluczowym elementem każdego aktywnego stylu życia, a stosowanie KAATSU w celu zwiększenia przepływu krwi może pomóc Twojemu ciału poczuć się najlepiej w krótszym czasie.

recovery.jpg
rehabilitation.jpg

Rehabilitacja

Niezależnie od tego, czy przechodzisz operację, dochodzisz do siebie po urazie, borykasz się

z ograniczeniami fizycznymi, czy doświadczasz niewielkich bólów, proces rehabilitacji może

być powolny i frustrujący.

 

Włączenie nieinwazyjnych protokołów KAATSU do reżimu rehabilitacyjnego zmniejsza atrofię mięśni

i zapewnia szybki powrót do zdrowia.

Wydajność

Popraw swoją siłę, szybkość, wytrzymałość i mobilność, ponieważ KAATSU bezpiecznie łagodzi krążenie krwi, aby mięśnie myślały, że pracują ciężej niż w rzeczywistości, z lżejszym oporem.

 

KAATSU podnosi poziom wydajności i poprawia ogólną kondycję przy mniejszym wpływie na organizm.

Zrzut ekranu 2023-08-2 o 08.57.03.png
WL_1.jpg.webp

Zdrowie i długowieczność

Nasz rewolucyjny sprzęt i protokoły zostały zaprojektowane tak, aby pomóc Ci wypracować optymalną kompozycję ciała, odzyskać siłę młodości
i doładować poziom energii.

Używając KAATSU, możesz uruchomić silną reakcję hormonalną i poprawić krążenie krwi, zasadniczo odwracając skutki złego odżywiania i siedzącego trybu życia. 

Regularne stosowanie naszego KAATSU Cycle - może poprawić siłę funkcjonalną i napięcie mięśniowe nie tylko całej postury,  ale co najważniejsze, także w dolnej części pleców.

bottom of page