top of page

Certyfikacja

Jak uzyskać certyfikat KAATSU

patenting_the_process.jpg

Witamy kandydatów do roli Certyfikowanego Specjalisty KAATSU!

Zapraszamy do zapoznania się z wymaganiami i korzyściami wiążącymi się z uzyskaniem

Certyfikatu Specjalisty KAATSU.

Życzymy powodzenia i zapraszamy do grona Specjalistów KAATSU!

Zarząd KAATSU Polska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sprzęt KAATSU nie jest traktowany jako "urządzenie medyczne", w związku z tym dostępny jest do zakupu i użytku własnego dla każdej osoby która ukończyła 18 rok życia.

Istnieje jednak bardzo duża różnica pomiędzy użytkiem własnym a odpowiedzialnością za prowadzenie treningu, regeneracji czy rehabilitacji dla innych osób. 

KAATSU Global przywiązuje bardzo dużą wagę do zapewnienia pełnego bezpieczeństwa dla osób poddawanych zabiegom z użyciem sprzętu KAATSU i zastrzega używanie swojego sprzętu wyłącznie przez przeszkolonych specjalistów.

W tym celu powstał program szkoleniowy oraz egzamin końcowy do uzyskania tytułu:  "Certyfikowany Specjalista KAATSU". Są to jedyne osoby upoważnione do przeprowadzania zajęć z użyciem KAATSU!

 

 

Program Certyfikacji Specjalistycznej KAATSU to internetowy program edukacyjny, który oferuje szczegółowe informacje, tło, protokoły i wyjaśnienia mechanizmu KAATSU.

Zainteresowane osoby, trenerzy, fizjoterapeuci, kręgarze i personel medyczny mogą dowiedzieć się jak bezpiecznie i efektywnie używać KAATSU dla osób w każdym wieku i o różnych umiejętnościach, od wyników sportowych i rehabilitacji po dobre samopoczucie i powrót do zdrowia.

Łatwy do zrozumienia program zawiera ponad 60 rozdziałów z różnorodną specjalistyczną treścią, w tym opisy kilkudziesięciu różnych aplikacji KAATSU oraz dziesiątki cyfrowych materiałów, wiele poglądowych zdjęć i wiele filmów wideo na temat bezpiecznego, mądrego i skutecznego użytkowania .

Treść jest obszerna i obejmuje rozdziały poświęcone:

 • Olimpijczycy i paraolimpijczycy

 • Sportowcy zawodowi, wyczynowi i weekendowi amatorzy

 • Sportowcy taktyczni, w tym żołnierze, policjanci i strażacy

 • Osoby młode i starsi

 • Aktywni i prowadzący siedzący tryb życia

 • Osoby sprawne i niepełnosprawne

 • Osoby przechodzące prehab i rehabilitację

 

Opanowanie materiału zawartego w kursie zajmuje średnio 2–3 tygodnie. Gdy kandydat czuje, że jest gotowy na wyzwanie egzaminu, przeprowadzany jest test online składający się ze 115 pytań testowych. Do zaliczenia egzaminu wymagane jest uzyskanie oceny na poziomie 90%.

Uwaga: Osoby zainteresowane szybszym procesem uzyskania Certyfikatu Specjalisty mogą skorzystać ze Szkolenia indywidualnego w siedzibie KAATSU Polska, dostępnego tutaj.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poniżej wymagania i korzyści wynikające z zostania Certyfikowanym Specjalistą KAATSU.

 1. Osoba zainteresowana otrzymaniem tytułu "Certyfikowany Specjalist KAATSU" musi przejść poprzez Program Certyfikacyjny KAATSU oraz zdać egzamin certyfikacyjny KAATSU składający się ze 115 pytań.
   

 2. Specjaliści KAATSU mogą brać udział w corocznych międzynarodowych sympozjach KAATSU i innych specjalistycznych  seminariach dotyczących KAATSU.
   

 3. Specjaliści KAATSU uczą się bezpiecznie, efektywnie i prawidłowo prowadzić obozy, kliniki, lekcje grupowe i szkolenia dla osób w każdym wieku i różnych możliwościach.
   

 4. Specjaliści KAATSU uczą się wyjaśniać metodologię i protokoły bezpiecznego i skutecznego treningu KAATSU, oryginalnej formy ograniczonego treningu przepływu krwi.
   

 5. Specjaliści KAATSU mogą wymieniać się informacjami z innymi specjalistami KAATSU na całym świecie z Japonii, Chin, Korei, USA, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii i wielu innych krajów.
   

 6. Specjaliści KAATSU zostają dodani do oficjalnego wykazu specjalistów KAATSU.
   

 7. Specjaliści KAATSU mogą otrzymywać cotygodniowe aktualizacje od KAATSU Global na temat najnowszych informacji, danych i trendów w KAATSU i społeczności ograniczonego przepływu krwi.

Uwaga:

Każda osoba, która uzyska tytuł Specjalisty KAATSU z ramienia KAATSU Polska otrzymuje w prezencie elegancką koszulkę polo Specjalisty KAATSU oraz rekomendację KAATSU Polska w postaci oznaczenia w wyszukiwarce Specjalistów KAATSU Polska.

ZOBACZ

gotowa.jpg
Przechwytywanie.JPG

                                            Procedura uzyskania Certyfikatu Specjalisty KAATSU z ramienia KAATSU Polska:

1. Napisz email na: dwalus@poczta.fm
w tytule: Kandydat do roli Specjalisty KAATSU
w treści: 
- Imię i Nazwisko kandydata
- posiadany sprzęt KAATSU (C4/B2)
- staż treningu KAATSU
- nazwa miejscowości 
- nr telefonu
2. W odpowiedzi na email otrzymasz dane do opłaty za dostęp do certyfikacji.
3. Dokonujesz opłaty i potwierdzenie wpłaty odsyłasz na dwalus@poczta.fm
4. Zostanie wówczas wygenerowany Twój dostęp do panelu edukacyjnego i zaliczenia kursu. Dostęp otrzymasz na swój email.
To jest moment w którym zapoznajesz się z materiałami edukacyjnymi, uczysz się wszystkich niezbędnych zdolności wymaganych podczas pracy jako Specjalista KAATSU.
Dochodzisz do momentu w którym pojawi się informacja że możesz podejść do zaliczenia Certyfikacji Specjalisty KAATSU.
Przystępujesz do testu i go zaliczasz, a system  automatycznie wygeneruje Ci plik z dyplomem Specjalisty KAATSU do pobrania na komputer. W razie niepowodzenia podczas testu, system uruchomi możliwość kolejnego podejścia.
5. Otrzymany dyplom przesyłasz na dwalus@poczta fm wraz z poniższymi informacjami:
- nazwa miejscowości do oznaczenia na mapie Polski
- rozmiar koszulki polo oraz dokładny adres do wysyłki InPost
Koszulkę w gratisie otrzymasz w przeciągu kilku dni.

POWODZENIA!

 
 
 
bottom of page